Co vlastně je to polyuretanová pěna (PUR)?

Polyuretanová pěna (PUR) je izolačním materiálem, který byl získan smícháním dvou surovin: polyolu a isokyanitu. Jedná se o nejmodernější izolační materiál dostupný v současnosti na trhu.

Materiál je extrémně účinný díky své nízké tepelné vodivosti a vysoké trvanlivosti. Nízká tepelná vodivost polyuretanu se nemění pod vlivem vnějších faktorů, jako například vlhkost nebo znečištění. Polyuretan je organický materiál, který na rozdíl od jiných syntetických materiálů, je tepelně odolný, netaví se a nepodléhá karbonizaci, nevzníkají hořlavé kapky/částice.

Provedení zateplení pomocí polyuretanové pěny (PUR)

Výběr společnosti, která by provedla izolaci prostřednictvím zateplovacího systému pomocí polyuretanové pěny (PUR) je nesmírně důležitý. Správný dodavatel musí mít potřebné vybavení, materiál a především potřebné znalosti, aby mohl objednávku dobře splnit. Naše schopnosti byly potvrzeny názory stovek spokojených zákazníků

Realizacje Piana PUR

Výběr společnosti, která by provedla izolaci prostřednictvím zateplovacího systému pomocí polyuretanové pěny (PUR) je nesmírně důležitý. Správný dodavatel musí mít potřebné vybavení, materiál a především potřebné znalosti, aby mohl objednávku dobře splnit. Naše schopnosti byly potvrzeny názory stovek spokojených zákazníků

Výhody polyuretanové pěny (PUR)

 • Dokonale vyplní jakýkoli prostor tím, že dosáhne každé trhliny.
 • Má vynikající izolační vlastnosti.
 • Žádné připojení.
 • Je lehká a nepřetěžuje zbytečně nosnou konstrukci stavby.
 • Extrémně krátký čas provedení realizace.
 • Odolná vůči plísním, houbám a mikroorganismům.
 • Navzdory své nízké hmotnosti odolává mechanickému namáhání, podobně jako vata.
 • Lze jej použít při aplikování jak v rodinných domech, tak v komerčních a průmyslových objektech.
 • Počasí nemá žádný vliv! Polyuretanová pěna (PUR) během let neztrácí své vlastnosti.
 • Lze ji použít při teplotách od -60 ° C do 100 ° C
 • Bezpečná pro zdraví.
 • Úspora tepla až o 50% více pokud to porovnámě s minerální vatou.
 • Kryjeme pouze náklady na použitý materiál, který po likvidaci nevytváří odpad.
Přesnost 100%
Světlost 100%
Bezpečné pro zdraví 100%
Odolný proti plísním 100%
Úspory na vytápění 100%

Mohu si provest samostatně zateplení polyuretanovou pěnou (PUR)?

Aplikace polyuretanové pěny (PUR) se provádí pomocí speciálního stroje. Velmi zjednodušeně řečeno, zařízení při nastavování příslušných parametrů obě složky smíchá a promění je v pěnu. Pomocí transportní věže je pěna přenesena do pistole s tryskou, ze které pod vysokým tlakem pěna příslušný pracovník nanáší v několika vrstvách.

Aplikace PUR pěny vyžaduje odborné znalosti, techniku ​​a zkušenosti kvalifikovaného pracovníka, velmi dobrý stroj a správně zvolené trysky.

Co získáte pokud zvolíte polyuretanovou pěnu PUR?

Po aplikaci pěna ve spreji PUR zvětší svůj objem a pevně zaplní všechna místa, na rozdíl od tradičních metod, jako je vlna nebo polystyren.

Polyuretanová pěna určená pro suché stříkání (PUR) po aplikaci zvětší svůj objem a zcela vyplní všechny oblasti, na rozdíl od tradičních metod, jako je vata nebo polystyren.

Při stavbě polyuretanového izolačního systému metodou suchého vstřikování nebo povrchové aplikace je kromě kvalitní izolace další výhodou rovnoměrnost nanesené hmoty, bez hranic a spojů, což vlastně brání pronikání vzduchu a umožňuje přirozeným způsobem vyřešit problém týkající vzniku se vzduchových trhlin a výklenků, což je obvykle pozorováno v budovách.

Díky absenci vzduchových trhlin a výklenků a hustému vyplnění všech prázdných prostor tím získáme nejlepší tepelnou izolaci a tímto způsobem ušetříme dokonce až 50 % nákladů na vytápění.

Co získáte v případě, že zvolíte naše služby?

Získáte záruku provedení službu a nejvyšší kvalitu. Naše služby jsou prováděny odborníky s 12letou praxí ve stavebnictví a 8letou zkušeností v oblasti aplikace systému suchého vstřikování polyuretanové pěny (PUR). Záruka trvanlivé a stabilní izolace, která vám bude sloužit mnoho let, záruka na použití materiálů od nejlepších výrobců na trhu a řádně provedený izolační systém během několika hodin.

Naše společnost používá polyuretanovou pěnu (PUR), která neobsahuje ve svém složení žádné škodlivé sloučeniny a má bezpečnostní certifikát od ministerstva zdravotnictví. Materiál je bezpečný a vhodný pro osoby s alergiemi a/nebo problémy respiračního systému.

PUR pěna je nejen skvělým izolantem, ale také její struktura a tepelné parametry nedegradují ani po mnoho let (nedrolí se ani nepráší), na rozdíl od vlny nebo polystyrenu. Další výhodou PUR pěny je skutečnost, že její hmotnost při stejné tloušťce je nižší než hmotnost vlny, takže méně zatěžuje nosnou konstrukci střechy a stěn, na nichž je tato struktura založena.

Polyuretanová pěna (PUR) je nejen skvělým izolačním materiálem, ale také její struktura a parametry nepodléhají v průběhu času dlouhým letům odpisování (nerozbije se, nepráší), na rozdíl od vaty nebo polystyrenu. Další výhodou polyuretanové pěny (PUR) je skutečnost, že její hmotnost při stejné tloušťce je menší než u vaty, díky čemuž méně zatěžuje střechu a stěny a tím způsobem nepřetěžuje nosnou konstrukci samotné budovy.

Univerzálnost polyuretanových systémů a technologie jejich aplikace umožňují různé aplikace v oblasti izolace povrchů budov. Izolační polyuretanová pěna je jedním ze složitých konstrukčních prvků, které splňují současné zákonné požadavky.

Univerzálnost polyuretanových systémů a technologií umožňuje, aby byly používány v mnoha různých aplikacích při provedení zateplení budov. Izolační polyuretanová pěna je jedním ze složitých konstrukčních prvků, které splňují všechny zákonné požadavky

Aplikace polyuretanové pěny ve stavebnictví

 • Izolace podkrovních systémů
 • Izolace šikmých střech
 • Izolace stropů
 • Izolace podlah
 • Provedení vyplňování vzduchových mezer a trhlin
 • Provedení izolace větraných fasád
 • Provedení izolace podzemních stěn (základů)
 • Vnitřní izolace (zvuková izolace, dynamická tuhost, odolnost proti proudění vzduchu)
 • Provedení izolace ploché střechy
 • Opravy střech

Kontakt

Adresa

Centrum Izolacji Grupa Macura
ul. Gustawa Morcinka 17/15
43-430 Skoczów, Poland
VAT: 5482546377

KONTAKTNÍ ÚDAJE

Telefon : +48 555 555 555

Email : kontakt@centrum.cz

OTEVÍRACÍ DOBA

Pondělí – Pátek
8:00 – 16:00

Napište nám